Субота, 23.11.2024, 12:50
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Скажи мені що ти їси, і я скажу тобі хто ти!

Головна » Статті » Цікаво знати

Журавлина. Корисні властивості журавлини


Журавлина - вічнозелений лежачий кущ, що належить до родини вересових. Виростає рослина на мохових торф'яних болотах по всій середній і північній смузі Євразійського континенту, в Сибіру, на Далекому Сході. На північних торф'яних болотах зустрічаються великі посадки. Нерідко у вересні-жовтні поверхня мохових боліт буває повністю червона від достатку стиглих ягід.

Журавлина - широко відома лісова ягідна рослина, яка знайшла застосування в народній та офіційній медицині.

Ягоди журавлини округлі (в діаметрі до 1 см), яскраво-червоні, блискучі, на смак кислі з терпким присмаком. Журавлина - криниця корисних властивостей. У ній містяться вітаміни (в тому числі дуже цінний вітамін С), до 4% цукру (сахароза, глюкоза, фруктоза), багато лимонної, хінної й бензойної кислот, дубильні речовини, глікозиди, пектинові і барвні сполуки, йод та інші макро-і мікроелементи.

Коли збирати і як зберігати журавлину

До збору журавлини приступають після перших міцних осінніх заморозків (початок листопада), коли ягоди сильно зачепить мороз. Після цього поліпшується смак журавлини: пропадає зайва кислинка і терпкість. Заморозки роблять журавлину ще більш корисною, так як в ній збільшується кількість вітаміну С. Також, ягоди можна збирати навесні, як тільки стає сніг. Підсніжна журавлина дуже солодка, в ній міститься менше кислоти і більше цукру, але зате менше, ніж в осінній, вітаміну С.

Ягідки акуратно зривають у фазі повної стиглості (яскраво-червоні) і укладають в плетені корзини або дерев'яні ящики, прокладені целофаном. Оптимальна температура зберігання для журавлини - це 0 градусів або мінусова температура (в замороженому вигляді).

Заморозити ягоди журавлини дуже просто: стиглі плоди ретельно перебирають, очищають від сміття, складають по 0,5 - 1 кг в целофанові пакети і поміщають для заморозки в морозильну шафу або камеру.

Свіжі ягоди, через свій кислий смак, дуже мало вживаються в чистому вигляді, за рідкісним винятком (в основному, в лікарських цілях).

Корисні властивості журавлини

Корисні властивості журавлини зробили її найціннішим лікувально-профілактичним засобом. Ягоди рекомендують вживати в осінньо-зимовий період для підвищення імунітету організму до простудних і сезонних інфекційних захворювань, при анемії та авітамінозах. Журавлина чудово тонізує, освіжає, підвищує розумову і фізичну працездатність.

Сік журавлини - відмінний антисептичний засіб, чудово знімає шкідливі залишкові явища в організмі після харчових та алкогольних отруєнь.

Відвар з вічнозелених листочків журавлини - хороший сечогінний засіб, який рекомендують пити при нирковокам'яній і сечокам'яній хворобах. Сік з ягід має протимікробну дію і лікує інфекційні захворювання сечостатевої системи. Корисні властивості журавлини також застосовують для лікування і профілактики захворювань нирок, шлунково-кишкових захворювань.

Речовини, що входять до складу журавлини, підвищують міцність і еластичність кровоносних судин. Саме тому журавлина і журавлинний сік корисні особливо для вагітних. Та й позбутися від токсикозу при вагітності Клюковка теж допомагає.

У журавлині виявлено близько 20 потрібних організму амінокислот, які вважаються будівельним матеріалом для клітин і тканин. Прийом в їжу цієї ягоди допомагає знешкодити сполуки свинцю, кобальту, цезію та інших шкідливих для організму металів.

Крім цього, напої з журавлини допомагають при простудних захворюваннях, гарячкових станах, гіпертонічної хвороби. Володіють жарознижувальними і потогінними властивостями, добре втамовують спрагу та поліпшують апетит.

При грипі та застуді дуже корисний морс з журавлини. Для його приготування прекрасно підходить заморожені ягоди, так як при такому виді зберігання зберігається максимальна кількість корисних властивостей і вітамінів, включаючи незамінного борця із застудами - вітамін C. Відталі ягоди пропускають через соковижималку. Отриманий сік розводять кип'яченою водою і додають за смаком цукор або мед.

Свіжу або морожену журавлину рекомендують вживати для зміцнення ясен. Для цього досить язиком розтирати ягоди в роті.

На закінчення хотілося б відзначити


У якому б вигляді ви не зволіли вживати ці ягоди, пам'ятайте, що журавлина протипоказана при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Вводьте в свій раціон журавлину поступово, стежте за можливими алергічними реакціями організму.





Джерело: http://cook.rutxt.ru
Категорія: Цікаво знати | Додав: unknown (10.09.2012)
Переглядів: 12066 | Рейтинг: 2.7/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Випадкові статті
Рослинні масла
Міні-млинці з лососем і сметанним кремом
Яйця фаршировані шинкою
Апельсинові дольки
Гуляш
Закуска "Дракончики"
Гарячий шоколад зі спеціями
Тонке тісто для піци
Булочки з волоським горіхом і оливками
Полуничний десерт
Категорії розділу
Перші страви [49]
Другі страви [153]
Рецепти заготовок [96]
Закуски [105]
Рецепти виробів з тіста [80]
Рецепти напоїв [70]
Рецепти солодощів [101]
Соуси [12]
Кухні світу [11]
Великодні рецепти [3]
Цікаво знати [33]
Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Яндекс.Метрика
free hit counters
Передрук матеріалів дозволяється за умови установки активного гіперпосилання на smakoluku.at.ua