Перша згадка про цитрусові рослини відноситься до 2200 років до нашої ери. Батьківщиною всіх цитрусових прийнято вважати схили Гімалаїв, розташовані на території Північної Бірми та Індії. Звідти ці рослини поширилися в райони Південно-Східної Азії та Середземномор'ї. В Америку сонячні фрукти потрапили разом з Колумбом.
У наші дні цитрусові рослини займають перше місце в світовому садівництві, залишивши далеко позаду яблуні, вишні, груші і сливи. Їх культивують на всіх континентах (природно крім Антарктиди).
Найбільшим світовим виробником цитрусових є США, а в Європі - перше місце за Італією та Іспанією. Ці країни з успіхом експортують плоди в держави з помірним кліматом, в тому числі і до Росії. Цитрусові рослини дають урожай цілий рік. Зараз - це одні з найбільш помірних за ціною фруктів, які доступні цілий рік. Плоди цитрусових чудово витримують транспортування і тривале зберігання. Крім того, вони дуже «міцно» зберігають всі свої вітаміни. Цитрусові не втрачають їх навіть при нагріванні. Наприклад, консервовані плоди цитрусових майже повністю зберігають весь набір вітамінів. Існує поширена думка, що в цитрусових найбільше вітаміну С. Але це не так. Якщо провести порівняння, то, до прикладу, в чорній смородині вміст вітаміну С в 5 разів більше, а в шипшині - у 50 разів. Однак, в плодах цитрусових цей вітамін міститься в поєднанні з вітаміном Р, що найбільш корисно для нашого організму.
Всі цитрусові рослини відносяться до ботанічного сімейства рутових, підродини помаранчевих. Більшість - вічнозелені і ніколи не скидають все листя, тому родом вони з теплих місць, де ніколи не буває зими. У цих краях для рослин характерно постійний розвиток. Ви можете бачити, як на одній гілці цвітуть квітки, а на іншій дозріває плід цитрусового. Цьому сприяє сприятливий клімат: протягом всього року однаково тепло і атмосферні опади випадають рівномірно. Ще один цікавий факт. Плоди багатьох цитрусових рослин можуть висіти в зрілому вигляді досить тривалий час (до трьох років). При цьому вони не падають з дерева як наші фрукти, але поступово втрачають свої смакові якості.
Плоди всіх цитрусових покриті шкіркою, що складається з двох шарів. Зовнішній шар шкірки забарвлений в жовтий або оранжевий колір і містить ароматичні ефірні масла. Внутрішній шар шкірки білого кольору і має губчасту будову. Усередині плід розділений на окремі часточки. Кожна покрита тонкою плівкою.
У часточках часто містяться насіння. У культурних цитрусових рослин насіння можуть бути відсутніми або їх кількість незначна. Для багатьох характерна наявність колючок, але їх розмір і форма може сильно відрізнятися у різних видів і сортів.
Джерело: http://cook.rutxt.ru/ |