Вчимося правильно вибирати кавуни!
Найкраще купувати кавун у кінці літа і восени, так як тільки до кінця літа ця ягода дозріває самостійно без якої сторонньої допомоги і в неї найменший вміст нітратів.
Не купуйте кавун на стихійних ринках. Кавун слід купувати у спеціально призначених для торгівлі точках.
З кавунів одного сорту краще вибрати кавун великий, але не гігантський. Чим більший і при цьому легший кавун, тим він дозрівший. При виборі кавунів не варто купувати занадто маленьких і дуже великих.
Зверніть увагу на хвостик ягоди. Сухий - ознака стиглості. Дозрівши, кавун "відривається" від баштану - у нього пересихає хвостик. Потім перестає вироблятися вже непотрібний йому пігмент хлорофіл, вловлює сонячне світло і забезпечує дихання і розвиток рослин, і під дією світла з'являються світлі плями. Це вірна ознака того, що кавун стиглий.
Світла пляма на боці, який відлежав кавун, повинен бути максимально жовтим, навіть помаранчевим. Смугаста кірка повинна бути контрастною.
Стиглий кавун обов'язково покритий твердою блискучою кіркою, яку важко проткнути нігтем, а все тому, що, "порвавши" з баштаном, кавун більше не в змозі вбирати вологу і його кірка твердне. А ось якщо ніготь легко протикає кавунову шкіру - значить плід сирий, незрілий. Можна ще потерти кірку і понюхати: запах свіжоскошеної трави теж говорить про некондиційність.
Стиглий кавун завжди пружинить під ударом і іноді резонує Постукуванням. Якщо по ньому постукати, чути не глухий, а чистий, дзвінкий звук.
Можна при виборі кавуна прикласти його до вуха і щосили стиснути руками. У стиглої ягоди шкірка трохи прогнеться і затріщить.
Щоб перевірити кавун на стиглість, його кидають у воду, спливе - значить стиглий.
Кавун - двостатева ягода. У "чоловічий" особини низ ягоди опуклий, а кружечок на ній маленький. У "дівчаток" низ більш плоский, а гурток широкий. "Дівчатка" вважається смачніша: кісточок в них менше, а цукру більше.
|