Рослинні масла повинні входити в раціон харчування будь-якої людини. Харчова цінність цих олій визначається вмістом в них жирних поліненасичених кислот, необхідних нашому організму для побудови клітин. Соняшникова олія - один з кращих видів рослинного жиру. Ним заправляють салати, вінегрети, на ньому готують м'ясо, соуси, підливи, обсмажують рибу, овочі, його застосовують при випічці. У продаж соняшникова олія надходить рафінованою і нерафінованою.
Рафінована олія - це олія, що отримується з насіння соняшнику, що минув повну систему очищення від домішок: механічне очищення, гідратацію, нейтралізацію, відбілювання, дезодорацію, виморожування. Воно, як правило, прозоре, золотистого або світло-жовтого кольору, при зберіганні не виділяє осаду, не має запаху. У такому маслі менше вітамінів, але воно краще підходить для смаження продуктів.
Нерафінована олія не проходить всі етапи очищення, має більш яскраво виражений жовтий колір, специфічний смак і запах насіння, при зберіганні утворює осад. На сковорідці нерафінована олія перегорає, утворюючи токсичні сполуки. Тому на ньому краще не смажити, а додавати його в салати. Це додасть блюдам специфічний запах насіння соняшнику.
У нерафінованої олії термін придатності менше, ніж у рафінованої. Тому при покупці звертайте увагу на дату виготовлення продукту.
Деякі виробники пишуть на упаковці соняшникової олії "Без холестерину". Але це лише рекламний трюк, оскільки холестерину в рослинному маслі просто немає і бути не може. Тому при покупці не варто шукати напис про відсутність шкідливого холестерину.
Соняшникова олія повинна зберігатися в затемненому місці (на нього не повинні потрапляти прямі сонячні промені), в міцно закритій пляшці, щоб до нього не було доступу кисню.
Джерело: http://cook.rutxt.ru |