Секрети смачного плову
* Моркву потрібно різати довгою соломкою і ні в якому разі не терти. Не бійтеся переборщити з довжиною, чим довша соломка, тим смачніший плов.
* Кращий посуд для плову - товста чавунна каструля, глибока і товста сковорода, чавунний казан. У будь-якому варіанті - з щільно прилягаючою кришкою.
* Сіль і спеції найкраще додавати в середині приготування зирвака (так східні народи називають «заправку» з м'яса, моркви та цибулі).
* Як би вам не хотілося відкрити кришку і заглянути в каструлю, не робіть цього, поки не велить рецепт. І ні в якому разі не змішуйте м'ясо з рисом в каструлі в процесі приготування, тільки перед подачею!
* Якщо ви не поспішаєте, загорніть каструлю з пловом в ковдру і залиште на 30-60 хвилин - він стане ще смачніше.
Приготування:
У розпечену олію покласти цибулю, нарізану півкільцями. Обсмажити до золотистого кольору. Додати крупно нарізану яловичину (кубиками) Покласти крупно нарізану моркву (брусками). Додати сіль і гарненько обсмажити. Залити кип'яченою водою, так, щоб покрити моркву на 3-4 см. Зменшити вогонь і варити зирвак (так називається бульйон плову) на повільному вогні. По своєму досвіду можу сказати, що чим довше вариться зирвак, тим смачніше і ароматніший плов. Рис - найважливіший компонент. Слід купувати твердіші сорти, такі як девзіра, кунжара. Але, не знаю чи є такі сорти в Україні, так що беріть довгозернистий. Замочувати його не обов'язково, принаймні я цього не роблю, так як наша родина любить розсипчастий плов. Гарненько переберіть його і промийте. Увага! Перш, ніж засипати рис у казан, спробуйте зирвак на предмет солі. Її має бути більше, ніж ви зазвичай кладете в суп. Тобто пересолене, так як рис вбирає в себе сіль. В іншому випадку плов буде прісним. Засипаємо рівномірно рис і акуратно наливаємо кип'ячену воду так, щоб покрило на 2 см. Робимо вогонь побільше і чекаємо поки рис вбере в себе воду. Після робимо луночки в рисі до самого дна казана. Я роблю ручкою дерев'яної ложки в 5-6 місцях. Це для того, щоб вода швидше всмокталася і зирвак не підгорів. Дивимося на вміст в лунках, не забуваючи періодично протикати їх. Якщо вміст в них рідина каламутна, значить вода ще повністю не википіла, а якщо рідина поблискує - це масло. Значить, можна сміливо зменшити вогонь до мінімуму, рис зібрати в гору, зверху посипати зирой і закрити кришкою. Засікаємо час - 20 хв (це за правилами) .. Але я даю плову постояти на маленькому вогні 15 хв. вимикаю, гарненько його перемішую і знову даю постояти тепер уже 10 хв. І плов по-узбецьки готовий. Смачного! За бажанням в плов додають часник, барбарис, нут, айву.
bon appetit:)
|