Відомо, що перші каструлі розкопали в уламках стародавньої Помпеї. Вони були бронзовими, а за формою нагадували сучасні. Але як же вибрати каструлю?
Спочатку визначимося з розміром. Каструля об'ємом 2 - 3 літри підійде для тушкування м'яса, птиці і овочів, 3 - 4 літри - для супів, гарнірів, макаронів. Але в будинку повинна бути хоча б одна каструля великого обсягу.
Каструля повинна бути функціональна, мати гарний зовнішній вигляд, і бути по можливості економічною.
Переваги і недоліки є і у будь каструлі.
Алюміній - традиційний матеріал для посуду: легкий і довговічний. Але господині все рідше купляють алюмінієві каструлі, тому що посуд із сучасних матеріалів більш екологічний та виглядає естетичніше. Але у алюмінієвих каструль є свої достоїнства - вони призначені для будь-якого варіння, швидко нагріваються і мають прийнятну ціну. Будьте уважні, ручки алюмінієвої каструлі легко деформуються. Після приготування, необхідно відразу ж звільнити алюмінієву каструлю, щоб їжа не набула кислий присмак.
Емальовані каструлі варто вибирати по товщині стінок (краще від 4,5 мм) і по важкості. Вони гарантують рівномірне нагрівання. Такий посуд варто брати набором, в який входять кілька різних за обсягом каструль. Такі каструлі підходять тільки для варіння і при недостатній товщині стінок їжа може підгоряти.
Давно і міцно увійшли в побут каструлі з тефлоновим покриттям. Їх перевага в тому, що їжа не пригорає і не залишається на стінках і дні посуду, в якій готується. У таких каструлях можна готувати як на газовій плиті, так і на електричній. Єдиний недолік - це необхідність дотримань вимог поводження з не дуже міцним тефлоновим покриттям (слід користуватися спеціальними рідкими засобами і губками для миття подібної посуду).
Посуд з нержавійки вважається самою екологічно чистою. Сталевий сплав, з якого виготовляється каструля, володіє бактеріостатичними властивостями. Їжа в такому посуді довше не псується. Вони легко миються. Посуд слід вибирати з великою кількістю шарів на дні. Але чим товще дно, тим вище вартість. Недорогі каструлі з нержавійки краще не брати тому в такому посуді нагрів нерівномірний і їжа може підгоряти.
Глиняні каструлі призначені для приготування супів, соусів. Глина - крихкий недовговічний матеріал. Найчастіше глиняний посуд служить для приготування їжі в духовці. Для продовження терміну придатності необхідно натирати внутрішні і зовнішні стінки каструлі з глини зубчиком часнику, а потім опустити в дуже гарячу воду (тільки що зняту з вогню), тримати, поки не охолоне.
Скляні і керамічні каструлі призначені для приготування страв, з використанням духової шафи і виготовлені з вогнетривкого складу. Тендітний, але гарний матеріал, можна з духовки ставити відразу на стіл.
Чавунні каструлі можуть служити для всіх видів варіння, особливо на тривалий час і досить універсальні. Недоліками такого посуду є її важка вага і «непрезентабельний» зовнішній вигляд.
При виборі посуду важливо звертати увагу на ручки. Краще брати каструлі з металевими ручками, так як пластикові менш міцні.
Зверніть увагу і на кришку. Вона має міцно прилягати до каструлі і мати отвори для відводу пари. Кришки бувають металеві і скляні. Скляні звичайно зручніше, так як допомагають контролювати процес приготування їжі. Зараз у магазині з'явилися каструлі з діамантовою крихтою. Такий посуд спеціально розроблено, щоб варити і смажити без добавки жирів. Вартість такого посуду вкрай висока.
Джерело: http://cook.rutxt.ru |