М'ясо курки - це природне джерело білка, незамінних амінокислот, заліза, фосфору і вітамінів групи В. Воно є важливим компонентом дієтичного харчування. М'ясо курки при невеликому вмісті жирів містить більше повноцінних білків, ніж м'ясо великої та дрібної рогатої худоби. Тому дієтологи рекомендують включати куряче м'ясо в раціон харчування.
Перш ніж визначитися з тим як приготувати курку, необхідно звернути увагу на вік птиці що продається. Вік курей визначається за кольором шкіри і виду ніжок. У молодої курки шкіра, як правило, біла, ніжна, ніжки вкриті дрібними, ще не ороговілими лусочками. У старої курки шкіра груба, жовтуватого відтінку. Ніжки старої курки тверді, покриті грубою лускою з наростами. Вік курей можна визначити також по кінчику грудної кістки: у старої птиці він окостенілий і майже не згинається, у молодої - еластичний і гнучкий.
Крім цього важливий і спосіб зберігання курки. Безумовно, найкориснішими є свіжі кури, але купити їх можна тільки на ринку і при покупці ви повинні бути впевнені в якості продукції, що продається. Також можна придбати і заморожену курку. При покупці такої продукції зверніть увагу на те, як заморожені тушки. При правильній заморожуванні продукт зберігає первинну форму і майже не містить льоду. Останнім часом в магазинах з'явилася велика кількість охолодженої курячої продукції, яка повністю готова до приготування. При використанні технології охолодження в курці зберігаються всі необхідні мікроелементи і вітаміни. Охолоджена курка в порівнянні з замороженою має більш високу харчову цінність, зберігає всі мінеральні солі, білки, вітаміни, фосфор.
Після того, як Ви визначилися з вибором птиці. Можна переходити до відповіді на питання: «Як приготувати курку?» Для приготування перших страв, бульйонів краще брати тушку дорослої, але не дуже старої птиці середньої вгодованості. Зі старих курей бульйони виходять не дуже прозорими, а м'ясо жорстким. До того ж відварюватися м'ясо такої курки буде достатньо довго. Бульйони з курчат варяться швидше за все, але вони виходять мало запашними. Відвари з жирних курей не дуже корисно для нашого організму. Особливо цінний бульйон взимку, коли лютує грип. Гарячий курячий бульйон відмінно виводить з організму хвороботворні мікроби, віруси і токсини.
Для приготування смаженої курки придатні нестарі кури середньої та вище середньої вгодованості. Найбільше для цього підходять охолоджені тушки курчат-бройлерів м'ясо яких найбільш ніжне за невеликого віку курчат (в середньому курча живе не більше 40 днів).
Відокремлене від кісток м'ясо старої курки краще всього використовувати для приготування котлет, тюфтелей, биточків та ін. З решти курячих кісток можна зварити невелику кількість міцного бульйону.
Для холодних закусок і приготування салатів використовують курей будь-якого віку і ступеня вгодованості.
Джерело: http://cook.rutxt.ru |