Оливки - це один з найкорисніших продуктів. Фахівці стверджують, що вони містять близько ста активних речовин (переважають вітаміни Е, А і С). М'якоть оливок на 75% складається з рослинних олій. Речовини, що містяться в оливках, зміцнюють клітинні мембрани і слизисті оболонки, благотворно впливають на роботу шлунка, підшлункової залози, печінки і серцево-судинної системи, очищають організм від шлаків і токсинів.
Приходячи в магазин, ми часто зупиняємо свій погляд на прилавку з маслинами і оливками. Чим же відрізняються оливки і маслини? Та взагалі-то нічим. І ті, і інші є плодами оливкового дерева. Це як виноград. Буває зелений, синій і червоний, так само і маслини. Тобто колір залежить суто від сорту і зрілості плоду. Просто так повелося, що чорні плоди називають маслинами, а зелені - оливками.
Існують десятки видів оливок. У нас в країні ці плоди стали популярні не так давно. На прилавках наших магазинів знаходиться величезна кількість оливок і маслин. Їх умовно можна розділити на три види: з кісточкою, без кісточки і оливки з начинкою.
Як вибрати оливки або маслини:
1) плоди не повинні мати зовнішніх дефектів;
2) зміст оливкового масла - 50 - 60%;
3) щільна консистенція.
При виборі оливок з кісточками потрібно дотримуватися головного правила: м'якоть повинна бути значно більше кісточки. Саме такі плоди вважаються найсмачнішими. При покупці оливок в скляній банці, уважно подивіться, щоб не було рваних плодів.
Упаковані оливки, як правило, в бляшані та скляні банки. Тип упаковки не грає особливого значення. В Україні покупці віддають перевагу оливкам в жерстяній упаковці (дешево і якісно).
На упаковці має бути вказаний термін придатності і калібр плодів. Калібр - показник розміру оливок - складається з двох чисел, написаних через косу риску. Це мінімальна і максимальна кількість плодів в кілограмі сухої ваги. Чим менше ці числа, тим крупніші оливки. Термін придатності становить 3 роки для скляних банок і 2 роки для жерстяних.
Оливки можна піддавати термічній обробці, так як при цьому не виробляються канцерогени.
Джерело: http://cook.rutxt.ru/ |