Четвер, 02.05.2024, 16:22
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Скажи мені що ти їси, і я скажу тобі хто ти!

Головна » Статті » Цікаво знати

Користь і шкода кави. Вплив кави на організм людини


Історія кавових зерен налічує не один десяток століть. Згідно з легендою, пастухи після спалювання кущів кавового дерева знаходили в попелі обпалені кавові зерна, їх жували, і це додавало їм заряд бадьорості і збудження. Пізніше почали готувати із зерен відвари.

Кава частково вплинула на хід історії людства. Її забороняли з політичних та релігійних міркувань. В одних країнах любителі кави піддавалися гонінням і покаранням, в інших же його використовували виключно як ліки. Перші продавці цього чудового напою в Європі приписували йому божественні сили, запевняючи, що люди, які спробували цей чудовий напій, обов'язково потраплять в рай.

У житті сучасної людини кава займає аж ніяк не останнє місце. Звичайно ж, зараз ніхто не забороняє цей напій, але суперечки про шкоду і користь кави йдуть і донині.

Давайте розберемося шкідлива або корисна кава для нашого організму?


Як відомо, кава - тонізуючий напій, що додає бадьорість душі й тілу. До складу кавових зерен входить велика кількість складних органічних елементів.

Збудливий ефект кави зобов'язаний міститься в його зернах кофеїну. Кофеїн - алкалоїд. В залежності від дози, він справляє різний вплив на організм людини. У малих дозах - тонізує, у великих - гнітить.

Прийнято вважати, що гіркота в каві теж залежить від кількості кофеїну, але це не так. За гіркоту відповідають інші органічні речовини - таніни. Взаємодія з молоком або вершками частково їх нейтралізує, і кава втрачає частину гіркоти.

Процентний вміст кофеїну в каві залежить від сорту, але не перевищує 2,3% від загальної маси. До прикладу, у чаї того ж кофеїну міститься удвічі більше ніж у каві. Але тоді чому ми завжди говоримо «кофеїн» і маємо на увазі «кава»? Просто для приготування кавового напою нам потрібно набагато більше маси кавових зерен, ніж чайного листя на однакову кількість води. Звідси і вміст кофеїну в чашці кави значно більше, ніж у чашці чаю. Крім того, при приготуванні кави практично весь кофеїн, що міститься в зернах, переходить в напій.

Вплив кави на організм людини

Здоровий організм реагує на каву наступним чином:
►посилюється швидкість реакції;
►частішає дихання;
►посилюється виділення шлункового соку;
►підвищується кислотність;
►звужуються судини травного тракту;
►кров'яний тиск трохи підвищується;
►розширюються серцеві судини.


У сукупності всі ці фактори призводять до загострення сприйняття навколишньої дійсності, зняттю втоми, прискорення процесу травлення і кращому засвоєнню їжі.

Інша ситуація, коли у людини є які-небудь захворювання. Наприклад, кава протипоказана при гіпертонії, хворобах судин, атеросклерозі, гастритах, виразковій хворобі шлунка. У будь-якому випадку, якщо у вас є проблеми зі здоров'ям, не зайвим буде консультація з вашим лікарем про користь і шкоду кави для вас особисто.

Відомо, що кава здатна швидко привести в порядок наш організм після сну, а чашка кави на ніч - викликати безсоння. Стимулюючий ефект від цього напою може виявлятися протягом трьох годин. Але, на відміну від алкоголю, кава в наслідку не викликає пригнічувальної стану.

Кава добре допомагає в боротьбі з мігренню і головними болями, викликаними розширенням судин головного мозку. Але пам'ятайте, далеко не кожну головний біль здатна зняти кава.

Так пити чи не пити


Погодьтеся, все в нашому житті добре в міру і до місця. Будь-який продукт може бути шкідливий для людини, питання тільки в яких дозах і при яких умовах. Найбільш сприятливими для прийому кави є ранкові години. Каву краще пити після їжі, тому він стимулює травлення, що приносить безперечну користь нашому організму. Вважається, що добова доза кави не повинна перевищувати однієї - двох чашок. Вживання кави без міри може згубно позначитися на здоров'ї. Побічними ефектами передозування є головний біль, безсоння, посилена дратівливість, рваний пульс.

І все-таки чи шкідлива кава?
Відповідь: в розумних межах здоровій людині кава корисна.


Чи можна пити каву вагітним?
Відповідь: якщо вагітність протікає без ускладнень, то кава навряд чи принесе шкоду. Але щоб вже точно не нашкодити здоров'ю вашого малюка, краще майбутній мамі проконсультуватися у лікаря.


Звичайно, сьогодні багато людей небайдужі до кави, не кажучи вже про тих, хто жодного дня не може прожити без цього магічного напою. Але наливаючи в чашку підбадьорливий ароматний напій, пам'ятайте про помірність в його вживанні.





Джерело: http://cook.rutxt.ru/
Категорія: Цікаво знати | Додав: unknown (10.09.2012)
Переглядів: 8247 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.2/5
Всього коментарів: 1
1 Ira  
0
Пізнавальну інформацію про вплив кави на наш організм можна також прочитати у №7 психологічного журналу "Експеримент" experyment.com.ua/kavova-lihomanka-abo-chi-dijsno-kofeyin-viklikaye-zalezhnist/

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Випадкові статті
Піца по-домашньому
Паста з фореллю і рікоттою у вершковому соусі
Ванільний торт з вишневим лікером
Картопля Шато
Швидкий пиріг з персиками
Теплий курячий салат з локшиною
Печиво з ананасами
Борщ волинський
Тірамісу за 5 хвилин
Лінивий брізоль
Категорії розділу
Перші страви [49]
Другі страви [153]
Рецепти заготовок [96]
Закуски [105]
Рецепти виробів з тіста [80]
Рецепти напоїв [70]
Рецепти солодощів [101]
Соуси [12]
Кухні світу [11]
Великодні рецепти [3]
Цікаво знати [33]
Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Яндекс.Метрика
free hit counters
Передрук матеріалів дозволяється за умови установки активного гіперпосилання на smakoluku.at.ua